E-shopové systémy

Shoptet

Shoptet patří mezi nejpoužívanější e-shopová řešení na českém trhu, a proto je pravděpodobné, že právě na Shoptetu provozujete svůj e-shop. Propojení Shoptetu a naší Platební brány jsme zjednodušili tak, že už to snad ani jednodušší být nemůže.

Shoptet doplněk

Zakoupíte si Shoptet doplněk, který nainstalujete a následně v Shoptetu najdete záložku Nastavení, kliknete na Doprava a platby a poté Způsob platby. Ověřte, že se přidal řádek s názvem Platba kartou, rychlý online převod. Řádek bude šedý a ve sloupci Viditelnost bude šedý křízek. Vše se teda tváří jako neviditelné, ale to je v pořádku. Zatím zde na nic neklikejte, to učiníte až později.

Nastavení v ThePay

Přihlašte se do ThePay. Pokud již máte spuštěnou Platební bránu, musíte provést spárování s Shoptetem. V případě, že nemáte spuštěnou Platební bránu, anebo ještě vůbec nemáte ThePay. Proveďte potřebné kroky. Takto učiníte registraci do ThePay. Takto spustíte Platební bránu.

Máte ThePay i spuštěnou Platební bránu? Super. Klikněte na Nastavení.

Dostanete se do Nastavení brány a měli byste vidět řádek s textem Propojit se Shoptetem 1. Zaškrtněte políčko tak, aby zmodralo.

Nyní zbývá nastavit stav, který se zobrazí v Shoptetu, pokud dojde k úhradě platby. Shoptet nabízí několik variant toho, jak tento stav označit. Vyberte si stav tak, aby byl stejný jako máte vybraný v Shoptetu a výběr uložte.

Zpátky do Shoptetu

Vraťte se do Shoptetu. Opět najděte záložku Nastavení, klikněte na Doprava a platby a poté Způsob platby. V detailu způsobu platby si zkontrolujte, zda máte správně nastavenou záložku Ceník. Zde se zobrazuje nastavení pouze pro výchozí měnu e-shopu, která je nastavená na Shoptetu. Pokud na e-shopu budete používat více měn, musíme provést pro každou měnu vlastní nastavení pomocí tlačítka Přidat. Jakou máte výchozí měnu, zjistíte v záložkách NastaveníZákladní nastaveníMěny.

Posledním krokem je přepnutí viditelnosti. Zaklikněte tak, aby se šedý křízek změnil na zelené políčko s fajfkou značící, že všechno proběhlo v pořádku.


Související:

Ovládání Platební brány

Nenašli jste, co hledáte?
Pomůžeme vám.

Možná zde nemáme odpověď na otázku, kterou máte v hlavě.
Obraťte se na nás, poradíme vám.