Konec jedné éry, Chorvatsko přechází na euro

„Evropská komise dnes dospěla k závěru, že Chorvatsko je připraveno přijmout euro k 1. lednu 2023, čímž se počet členských států eurozóny zvýší na dvacet,“ uvedla v červnu 2022 unijní exekutiva ve svém prohlášení. Po více než dvou dekádách tak od nového roku v Chorvatsku nezaplatíte kunou, ale eurem. Rok 2023 bude pro Chorvatsko zlomový. Všichni obchodníci musí začít přijímat euro a to je pro zemi s více než čtyřmi miliony obyvatel zásadní změna. Aby byl začátek eura pozvolný, první dva lednové týdny budou prodejci přijímat obě měny. Pokud však zaplatíte kunami a nebudete mít přesnou částku, prodejce vám vrátí v eurech. 

Jestliže máte ještě kuny v hotovosti, ještě celý příští rok je budete moci vyměnit za eura, ale jen v Chorvatsku, a to bez poplatku ve všech komerčních bankách, na pobočkách Chorvatské pošty (HP-Hrvatska pošta) a na pobočkách agentury FINA (Financijska agencija). 

Naše platební brána ThePay již kuny nepřijímá od 16. prosince 2022. Všechny platby budou realizovány v eurech.

Žádné čáry máry

Máme srozumitelné ceny a spolehlivou zákaznickou podporu.

Co umí ThePay

Hezky se čte i to, jak nás zákazníci chválí

„Naší snahou je pomáhat druhým nastartovat jejich sny a projekty. A ThePay zase pomáhá se svými funkcemi nám. Všechno ohledně online plateb kartou je tu rychlé, administrace brány je jednoduchá a intuitivní."

Stanislav Rejthar, Startovač.cz

Chci platební bránu ThePay